Płatność kartą stała się ostatnimi czasy nad wyraz popularna. Pieniądze w formie elektronicznej to wygodna i prosta metoda płatności, która posługują się ludzie na całym świecie. Płatność przez zbliżenie stała się na tyle popularna, że ilość fizycznych pieniędzy w portfelach Polaków znacząco zmalała.

Odejście od bilonów i banknotów jest widoczne coraz wyraźniej i nic nie zwiastuje zmiany. Z tego względu coraz więcej firm zajmujących się handlem stacjonarnie musi nabyć urządzenie do przeprowadzania płatności kartą.
Jakie są korzyści z posiadania terminalu płatniczego?

Przede wszystkim posiadanie tego rodzaju sprzętu to wzrost utargu, jak podaje Fundacja Rozwoju Bezgotówkowego. Płatność kartą pozwala też na zmniejszenie kosztów obsługi gotówki oraz szybkość transakcji. Poza tym, płatność kartą w dzisiejszych czasach to standard, a więc możliwość podjęcia opłaty w szybki sposób, wiąże się z renomą firmy i buduje jej wizerunek. Klienci nie mogący zapłacić w wybrany przez nich sposób są zawiedzeni i często rezygnują z zakupów na dobre.

Czy opłaca się kupować terminal płatniczy?

Uśredniony koszt dzierżawy to około 50 zł miesięcznie. System cyklicznej płatności nie należy do korzystnych dla przedsiębiorców, a zwłaszcza osób, które wiążą przyszłość z handlem sezonowym. Umowa wynajmu urządzenia jest zawierana na kilka lat. Cena zakupu terminala to 300 zł, przy czym należy pamiętać, że prowizja od każdej transakcji jest wyższa przy zakupie, niż przy wynajmie. Wynosi około 1,5% przy własnym sprzęcie i około 0,5% przy wynajętym. Patrząc na aspekty finansowe, bardziej opłaca się kupić własny terminal płatniczy.


Więcej o terminalach płatniczych: http://www.ad4mass.pl/


Gdzie kupić terminal płatniczy?

Sprzęt do obsługi płatności kartą oraz telefonem jest dostępny w sklepach internetowych i autoryzowanych serwisach a nawet niektórych sklepach komputerowych. Terminale są dostępne także na portalach aukcyjnych. Ich cena to około 300 zł, ale widełki cenowe są też szerokie. Wszystko zależy od partnera i funkcji. Obecne terminale płatnicze bez problemu współpracują z telefonami przez Bluetooth. Poznaj zaawansowane funkcje, które pomogą rozwinąć Twój biznes.